CARNEEVAL ULTRAPRÉMIOVÉ KRMIVO PRO PSY

Zákazník

Suroviny použité k výrobě krmiva Carneeval

Zakládáme si na tom, aby všechny suroviny použité k výrobě krmiv Carneeval byly jasného původu s garancí nejvyšší možné kvality. Používáme pouze suroviny s vysokou nutriční hodnotou. Nepoužíváme neidentifikovatelné suroviny pochybných zdrojů a složení. Neschováváme podivné suroviny pod jinak dobře znějící názvy. Garantujeme Vám, že v našich krmivech najdete vždy jen to, co je uvedeno na obalech produktů.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Jehněčí

V krmivech Carneeval najdete především čerstvé jehněčí maso, a to té nejvyšší kvality, pocházející výhradně z britských pastevních odchovů.

Unikátní jehněčí maso a tuk má, co do množství vitamínů a minerálních látek, nejbohatší nutriční profil. Je znamenitým zdrojem kvalitních, dobře stravitelných živočišnéhých tuků a bílkovin. Mezi hlavní vitamíny a minerály obsažené v jehněčím mase patří především vitamín A, riboflavin, niacin, vitamín B12, železo, zinek, měď a selen.

Jehněčí je velmi vhodné pro psy s citlivým zažíváním, při potravinové intoleranci a má celkově příznivý vliv na kůži a srst.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Losos, Pstruh, Sleď

Ryby jsou extrémně chutné zdroje kvalitních bílkovin a tuků s bohatým obsahem Omega-3 (EPA a DHA) nenasycených mastných kyselin.

Svým pozitivním vlivem na vývoj mozku je rybí maso nepostradatelné ve výživě štěňat. Je perfektní pro psí kondici a srst. Mimo to je také prospěšné kardiovaskulárnímu systému, má vliv na poznávací funkce, přispívá k ochraně pohybového aparátu, prospívá očím a působí jako prevence rakoviny.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Krůta

Pro psy maso lákavé svou chutností, které jistě uspokojí mnoho jinak vybíravých psích kamarádů.

Krůta patří mezi největší zdroje kvalitních bílkovin nutných k obnově buněk. Díky lehké stravitelnosti, bílkovinám a nízkému obsahu tuků, je svou použitelností také zajímavá při velmi přísných dietách.

Je dobrým zdrojem železa, zinku, draslíku a fosforu, ale také vitamínu B6, niacinu nebo riboflavinu.

Krůtí maso je vyjímečné obsahem aminokyseliny tryptofanové, která v těle vyrábí Serotonin, látku, která hraje důležitou roli při upevňování imunitního systému.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Kuře

Blahodárné bílé maso, lehké, jemné a snadno stravitelné. Díky jeho nízkému obsahu tuků, vítané především ve stravě psích seniorů a psů s nadváhou.

Kuřecí maso je bohaté na draslík, vápník, fosfor a podobně jako krůtí, také na vitamín B6 a niacin.

Používáme pouze to nejkvalitnější maso z volných odchovů, takzvané "Free Run Chicken".

Jehněčí v krmivech Carneeval

Sušená vejce

Jsou nejsnáze stravitelným zdrojem plnohodnotných bílkovin. Žloutek je bohatý na řadu nutričně velmi vítaných látek včetně lecitinu a další řady vitamínů.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Hnědá rýže

S vysokou nutriční hustotou je lehce stravitelným zdrojem šetrných škrobů, aminokyselin, některých vitamínů a minerálů.

Má oproti dalším cereáliím nižší glykemický index, díky čemuž nedochází v krvi k rychlé přeměně karbohydrátů na cukry.

Hnědá rýže je zdravější alternativou bílé rýže (při procesu zpracování bílé rýže se zničí spolu s většinou obsažených vitamínů a minerálů také dietní vlákniny a základní mastné kyseliny nezbytné pro pohodlné trávení).

Jehněčí v krmivech Carneeval

Černá rýže

Organická celozrnná černá rýže, surovina, na kterou jsme opravdu hrdí! Je zastoupena ve všech našich recepturách.

Černá rýže je bohatá na antokyany; mocné antioxidanty s významnými zdraví prospěšnými účinky, mezi ně patří například zlepšení funkce paměti. Díky schopnosti snižovat hodnoty "špatného' cholesterolu" v krvi (cholesterolu o nízké hustotě LDL) dochází také ke snížení rizika srdečních onemocnění.

Není divu, že si čínští císaři nechávali každé zrnko "zakázané rýže" pouze sami pro sebe.

Pro svou vysokou cenu se černá rýže v jiných krmivech pro psy nevyskytuje.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Mleté ovesné vločky

Skromná obilovina s nízkým glykemickým indexem a vysokým obsahem rozpustné i nerozpustné vlákniny.

Potravina s uklidňujícím efektem na zažívací trakt, posilující celkovou kondici a přispívající k lesku srsti. Pohotový zdroj energie vhodný při vyšší aktivitě i při rekonvalescenci.

Užitečný zdroj fosforu, selenu, manganu, železa a vitamínu B1.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Sladké brambory (batáty)

Pocházejí z Mexika. Patří mezi nutričně nejvýživnější druhy zeleniny, které oproti běžným bramborům, s kterými mají společný pouze název, obsahují zhruba o polovinu více kalorií a vitamínu C.

Jsou vysoce stravitelným zdrojem dietní vlákniny a šetrných škrobů, tudíž velmi dobrou alternativou k rýži s řadou pozitivních fyziologických účinků v organismu.

Jsou také důležitým zdrojem vitamínu B6, vitamínu C, draslíku a manganu.

 

Lněná semínka

Z pohledu výživové hodnoty jsou lněná semínka tzv. “super potravinou“, zdrojem vysoce kvalitní vlakniny.

Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6 a vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku. Lněná semínka obsahují cca 30 % tuků s opravdu výrazným zastoupením omega 3 mastné kyseliny, která má příznivý vliv na metabolismus tuků (snižující LDL cholesterol).

Lněná semínka mají protivirové, protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky, které pomáhají při obtížích jako je astma a artritida. Konzumace lněných semínek přispívá ke snižování cholesterolu v krvi, upravuje krevní tlak, stabilizuje cukr v krvi, odvádí přebytečný tuk z tkání a upravuje celkový metabolismus.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Hrášek

Především je zdrojem dobře rozpustných a nerozpustných vláknin a proteinů.

Obsahem kyseliny listové (vitamin B9) napomáhá buněčné DNA syntéze. Obsahuje vitamín C a má protizánětlivý účinek.

Je také dobrým zdrojem mnoha minerálů jako je vápník, železo, měď, zinek a mangan.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Jablka

Jablka známe především jako kvalitní zdroj vitamínů a vlákniny.

Řadíme je také pro jejich vysokou nutriční hodnotu a unikátní vlastnosti mezi takzvané "super potraviny". Obsahují totiž široké spektrum polyfenolů, mající roli antioxidantů zaměřených na prevenci oxidace tuku v cévách, což bývá primární příčinou jejich ucpávání a následných kardiovaskulárních problémů.

Jablka také pomáhají redukovat rychlost, při které jsou děleny karbohydráty do jednoduchých cukrů, čímž je regulována hladina cukru v krvi. Mohou také sloužit jako prevence proti cukrovce.

Flaveroidy obsažené v jablkách účinně recyklují Vitamin C, který by byl jinak ztracen.

Bylo zjištěno, že antioxidanty a protizánětlivé živiny vyskytující se v jablkách mají zásadní proti-astmatický a proti-rakovinový vliv.

Jablečný pektin na sebe váže těžké kovy a pomáhá trávení, kromě toho jsou jablka plná minerálních látek jako například draslíku, vápníku, fosforu a železa.

 

Brokolice

Další ze “super potravin“, kterou s radostí používáme k výrobě našich krmiv.

Brokolici můžeme vnímat jako nutriční elektrárnu, obsahující vysoké hodnoty kvalitní vlákniny.

Je velmi bohatým zdrojem vitamínů A, C, K a celé škály vitamínů B (B-komplexu), ale také tzv. „vitamínů nové generace“ (fytonutrientů).

Je také významná svým obsahem minerálních látek, a to především zinku a fosforu.

Brokolice bývá spojována s mnoha léčebnými účinky. Současný výzkum ji přisuzuje pozitivní vliv v boji proti osteoartróze, na ochranu srdečních cév a při prevencí rizika některých druhů rakovin.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Špenát

I v menším množství je jednou z velmi zdraví prospěšných zelenin, a to nejen pro psy. Obsahuje širokou řadu vitamínů A, C, K a B-komplex, především kyselinu listovou (vitamín B9) a také železo. Přispívá ke zlepšení krevního oběhu a k léčbě chudokrevnosti.

Antioxidanty (lutein, zeaxantin) ve značném množství přítomné ve špenátu ochraňují sítnici oka a příznivě pomáhají vylepšovat zrak.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Mořské řasy (chaluhy)

Obsahují více než 60 minerálů a 21 aminokyselin, a proto jsou perfektním zdrojem jódu a jinak v potravě nedostatkových stopových prvků.

Doplněk stravy z chaluh snižuje přítomnost kožních parazitů a podporuje zdravější vývoj kůže a srsti.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Borůvky & Brusinky

Snižují přilnavost bakterií ke stěně dutiny ústní a vývodných močových cest, čímž pomáhají v prevenci proti jejich infekci.

Mimo množství vitamínů A, B, B2 a C obsahují antokyany chránící organismus proti volným radikálům a mající antikancerogenní účinek.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Šípek

V organismu působí jako mocný antioxidant, který chrání tělo od oxidačního stresu. Obsahuje koncentrované množství tokoferolu (vitamínu E) a je tedy také vysoce efektivním přírodním konzervantem.

Šípky jsou uznávané pro jejich široký okruh léčebných vlivů, od léčení revmatické artrózy přes snižování cholesterolu až po předcházení rakovině a jiných kardiovaskulárních nemocí.

Dokáží regulovat hladinu cukru v krvi a snížit tak riziko cukrovky a u zvířat s už existujícími diabetickými problémy zmírnit její průběh.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Prebiotika FOS & MOS

Obě nejen v krmivu pro psy prospěšná prebiotika, jsou obecně přidávaná jako doplněk k podpoře a tvorbě “přátelských“ bakterií v tlustém střevě.

Tato dvě prebiotika společně pracují v souladu s cílem upevnit celkové gastrointestinální zdraví.

 

Jehněčí v krmivech Carneeval

Hip & Joint Pack

Glukosamin

Stimuluje tvorbu základních stavebních prvků chrupavky. Používá se jako pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky.

Chondroitin

Vyskytuje se přirozeně ve zvířecích chrupavkách a má protizánětlivé účinky. U starších psů pomáhá snižovat symptomy osteoartritidy.

MSM

Organická sloučenina síry podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky.

Je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů jako osteoartróza či revmatoidní artritida pro své protizánětlivé působení jako doplněk celkové léčby. Ze stejných důvodů je také vhodný jako doplněk léčby alergií či bolestí svalů.

MSM funguje také jako antioxidant a brání tomu, aby volné peroxidové radikály poškozovaly nejen chrupavkové, ale i kostní buňky a tkáně.

Jehněčí v krmivech Carneeval

Minerály - chelátová forma

Nejnovější vědecké studie potvrzují, že minerály jsou nejlépe využitelné ve speciální organické formě, v tzv. chelátech, tedy ve formě, ve které se vyskytují přirozeně například v listech rostlin.

Cheláty jsou, co do využitelnosti a vstřebatelnosti, oproti běžné anorganické formě minerálů prakticky nepřekonatelné.

Proteinové cheláty použité v recepturách Carneevalu využívají krátké řetězce aminokyselin, které jsou vstřebávány a tráveny nejsnadněji.

Více o chelátové formě minerálů si můžete přečíst zde..

Jehněčí v krmivech Carneeval

Vitamíny

Vitamín A

Hlavním zdrojem vitamínu A je žluté barvivo karotenu, které je přirozeně obsaženo v některých zeleninách.

Vitamín A je velmi důležitý především pro správný vývoj a rychlost růstu štěňat. Nedostatek tohoto vitamínu může u štěňat zpomalit tempo jejich růstu, ale také způsobit reprodukční selhání při plánované březosti.

I v pozdějším psím životě je potřeba vitamínu A stále velmi důležitá, ale nároky na jeho množství v krmné dávce klesají. Je nezbytný pro kvalitu zraku, pro zdravou kůži a růst srsti.

Nedostatek vitamínu A může vést ke kosterním a nervovým poruchám, u psů až k jejich neplodnosti.

Vitamín D3

Psi si ho na rozdíl od nás nedokáží sami vyrábět, proto je nutné ho do krmné dávky dodatečně přidávat. Přirozeně se tento vitamín vyskytuje v živočišných složkách potravy jako například v játrech, vejcích nebo mase. Vitamin D3 u psů reguluje v krvi hladinu vápníku a tím pomáhá zachovávat správný poměr vápníku a fosforu (1.2 : 1.0).

Vitamín E

Hraje roli v téměř každém aspektu psího zdraví. Je nezbytný při vytváření buněčných membrán, dýchání a pro správnou funkci metabolismu tuků. Při konzervaci slouží jako vynikající antioxidant, který chrání před oxidací.

Nedostatek vitamínu E způsobuje poškození buněk v orgánech jako jsou srdce, kosterní svaly, varlata, játra a nervy.

 

vystoupat nahoru