CARNEEVAL ULTRAPRÉMIOVÉ KRMIVO PRO PSY

Zákazník

O minerálních látkách

Minerální látky jsou pro naše zdraví velmi důležitou složkou potravy. Neméně důležité jsou i pro zdraví našich čtyřnohých kamarádů. Bohužel se jim dnes, z našeho pohledu, nepřikládá ve stravě pro psy dostatečná pozornost, proto jsme pro vás připravili pár užitečných informací.

Proč jsou tak důležité?

Minerální látky nebo také stopové prvky jsou anorganické látky, které hrají v našem těle stejně jako těle psa velmi důležitou roli, například při stavbě tkání, kostí a zubů. Jsou ale také velmi důležité při většině fyziologických pochodů v organismu.

Minerální látky jsou nezbytné pro funkci imunitního systému, hormonálního systému, tvorbu krve, tvorbu energie, vitamínů a enzymů.

V těle jsou tyto látky zastoupeny v různém množství - od mikrogramů (stopové prvky) až po celé kilogramy (tzv. makroprvky).

Mezi stopové prvky řadíme například železo, zinek, jod, selen, fluor, měď, chrom, mangan a mezi makroprvky třeba sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, chlor a síru.

Bohužel si psí organismus nedokáže žádnou z těchto látek sám vytvořit, a proto je pro něho nezbytné minerální látky přijímat v potravě. Jejich využitelnost a také schopnost organismu je vstřebat se různí a obecně platí, že z rostlinných zdrojů je tato schopnost nižší.

Organické a anorganické formy minerálních látek (soli)

U těchto běžných forem minerálních látek je obvyklé, že je tělo nevstřebá, projdou bez většího efektu zažívacím traktem a jsou z těla vyloučeny. Důvodem je schopnost těchto minerálních látek si v organismu vzájemně zabraňovat ve vstřebávání.

Chelátová forma minerálních látek

Jedná se o jednu z forem organických minerálních látek, kde je konkrétní minerál vázán vždy na dvě aminokyseliny. V této formě se minerální látky přirozeně vyskytují například v tělech a listech rostlin. Je to tedy jakási přírodní forma minerálních látek.

Tato forma je oproti konvenčním minerálním látkám mnohem snadněji vstřebatelná a tedy v konečném důsledku pro organismus podstatně přínosnější.

Důvodem, proč se cheláty běžně nevyskytují například v doplňcích stravy apod., je jejich vysoká pořizovací cena. Zamysleme se teď ale spolu nad tím, zda se opravdu vyplatí vynakládat finanční prostředky na něco, co je pro organismus bez valného užitku, nebo na kvalitní produkty.

Jak je to s Carneevalem

Vzhledem k výše zmiňovanému jsme se rozhodli, ostatně tak jak je u nás zvykem, že se nespokojíme s řešením, o jehož správnosti bychom nebyli dokonale přesvědčeni. Proto u nás najdete pouze minerální látky v chelátové formě.

Trvejte také vy na tom, aby váš pes dostával minerály v podobě, jaká je pro něj přínosná.

vystoupat nahoru